A+ A A-

Erasmus+ a Jedlik Középiskolában

Iskolánk már 2007-óta folyamatosan részt vesz nemzetközi projektekben. Először a Leonardo Program keretében dolgoztunk a németországi Sick Ag Szakképző Központjával együtt, majd az Erasmus+ projekt keretében folytattuk az együttműködést német partnerünkkel. Minden évben 10 tanuló utazik iskolánkból szakmai gyakorlatra 3 hétre a németországi Waldkirchbe, ezután májusban szintén 10 német diák érkezik iskolánkba. A szakmai gyakorlatok mindig egy CAD-es feladat megoldásáról szólnak. A magyar diákok német diákokkal közösen kell, hogy megoldjanak különböző tervezési feladatokat. Az elmúlt években terveztünk már polcrendszert, beléptető kaput, és laptop tároló szekrényeket is.

A 2017-es esztendőben egy ablaktörlő rudazat megtervezését tűzte ki célul a két intézmény vezetése. A feladat megoldását nehezítette, hogy diákjaink a német iparban használt One Space Design CAD programot használhatták a feladat megoldására, holott itthon az AutoCAD programot használjuk. Így idén is először a program megismerésére kellett koncentrálnunk. minden magyar diák egy német diákkal dolgozott együtt, és így a program megismerése is gyorsan ment, emellett a „nemzetközi teamek” is hamar megismerhették egymást. A program megismerése után különböző modelleket kellett építeniük a csapatoknak és egy viszonylag egyszerű változat mellett kellett dönteniük. Ezután kezdődhetett a tényleges tervező munka, a csapatok felosztották egymás között, hogy ki melyik szerkezeti elemet fogja megrajzolni.

2017-ben is nagyon pozitív tapasztalatokat szerezhettek diákjaink a német cégnél, láthatták, hogy milyen szinten állnak a CAD-es tervezésben, és azt is láthatták, hogy mennyire fontos az a szakmai tudás az iparban, amit nálunk szerezhetnek.
A szakmai munka mellett a hétvégéken és a délutánokon arra is volt lehetőségünk, hogy megismerjük a Fekete-erdő csodálatos vidékét és vendéglátóinkat is. Német barátainkkal együtt íjászkodtunk, falat másztunk és eljutottunk Rustba is Németország legnagyobb vidámparkjába.

A háromhetes szakmai gyakorlat jó alkalom volt arra is, hogy diákjaink nyelvi felkészültségüket felmérhessék anyanyelvi környezetben. Alapvetően B1-B2-es tudással rendelkező diákokat választunk ki a szakmai gyakorlatra, láthatólag a hétköznapi életben viszonylag jól el is boldogulnak már ezzel a tudással, de a gépészeti szaknyelvi tudásuk hatalmasat fejlődik minden gyes ilyen projektben. Ami idén is meglepte a diákokat az a badeni dialektus hangzása volt, Ez minden évben egy kisebb kulturális sokként éri a diákokat, a dialektális hangzásra és annak megértésére iskolai környezetben nehéz felkészíteni a tanulókat, egy ilyen hosszabb szakmai gyakorlat nagyon jó lehetőség arra is, hogy ehhez hozzászoktassuk diákjainkat.
Iskolai környezetben is egyre nagyobb hangsúlyt helyezünk a team munkára, de itt megtapasztalhatták tanulóink, hogy ez a munkaforma az iparban nemcsak egy lehetőség, hanem egy kötelező együttműködési forma a dolgozók között. Az együttműködés formai és szakmai elemeit nagyon szigorúan be kell tartaniuk a cégeknél a dolgozóknak. Ez a tapasztalat is hozzá fogja segíteni a projekt résztvevőit ahhoz, hogy később akár mérnökként, akár technikusként Győr és a régiógépiparának értékes tagjaivá váljanak.

Hírek, információk

Érettségi vizsgára épülő szakképzés a Jedlikben 2020/2021 tanévben

Facebook post 1 2 eves

 

Iskolánk a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium a 2020/2021 tanévre nappali tagozatos

  • ágazati érettségi vizsgára épülő egyéves szakmai képzést hirdet szoftverfejlesztő, gazdasági informatikus, CAD-CAM informatikus, gépgyártástechnológiai technikus szakokon,
  • érettségi vizsgára épülő kétéves szakmai képzést hirdet szoftverfejlesztő és- tesztelő technikus, valamint gépésztechnikus (CAD-CAM szakirány) szakokon. 

Bővebben

Felnőttoktatás a Jedlikben!

Esti tagozatos képzéseink 2020/2021-es tanév szeptemberi indulással:

  • Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus
  • Szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus
  • Gépész technikus (CAD-CAM szakirány)
  • Gépgyártás-technológiai technikus
  • Gépi és CNC forgácsoló
  • CNC-programozó
  • CNC-programozó (1 éves tantágyi beszámítással)

Tovább -->

Bővebben
Generátor alapítvány Jedlik 1%

Generátor Alapítvány 

Adószám: 18535143-1-08

Köszönjük támogatását!

 

kreta feher login

jedlikinfo

jsi logo

Következő események

OLET logo

A 2020-ban beiskolázásra kerülő tanulók
2025-BEN ÉRETTSÉGIZNEK,

Szükségük lesz-e reál- és humán műveltségre?
Szükségük lesz-e biztonságos továbbtanulási lehetőségre?
Szükségük lesz-e idegen nyelven beszélni?
Szükségük lesz-e használható szakmai ismeretre?
Kell-e majd szakmájukban korszerű eszközöket használni?

Ha a válaszuk IGEN -->
2020. július 11. Szombat
Nóra, Lili, Kerka
A Nap kel 05:02-kor,
nyugszik 20:50-kor.
Holnap
Izabella, Dalma
napja lesz.

Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája

Letöltés (.pdf) -->

 

A HVG 2018. október 19-n megjelent iskolai rangsora szerint a kompetenciamérések, érettségi vizsgaeredmények és továbbtanulási adatok alapján az ország legjobb szakgimnáziuma vagyunk.

Újságcikk

TV-riport

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.